Valmiiksi kuvioidut kutistemuovit pääkallokuvilla, jotka voi itse värittää. Arkeissa toinen puoli matta ja toinen kiiltävä. Mattapintaista voidaan koristella värikynillä ja kiiltävälle puolelle käy permanent tussit. Voidaan käyttää myös lasi- ja posliinitusseja. Kuvat kutistuvat kotiuunissa n. 40% alkuperäisestä koostaan. Jos haluat tehdä kuvasta avaimenperän tai korun, muista tehdä muoviin reikä ennen paistoa.
-Väritä kuvat ja leikkaa irti
-Paista 170-asteisessa kotiuunissa leivinpaperin päällä. Voit käyttää myös kuumailmapuhallinta. Pidä muovia koko ajan silmällä. Se ensin käpristyy kippuralle ja sitten oikenee suoraksi.
-Voit tehdä valmiista kuvista avaimenperiä, jääkaappimagneetteja, koruja ja vaikka mitä muuta!
4,20 €
Varastossa
Valmiiksi kuvioidut kutistemuovit pääkallokuvilla, jotka voi itse värittää. Arkeissa toinen puoli matta ja toinen kiiltävä. Mattapintaista voidaan koristella värikynillä ja kiiltävälle puolelle käy permanent tussit.Voidaan käyttää myös lasi- ja posliinitusseja. Kuvat kutistuvat kotiuunissa n. 40% alkuperäisestä koostaan. Jos haluat tehdä kuvasta avaimenperän tai korun, muista tehdä muoviin reikä ennen paistoa.